KASULIK

VESIAEROOBIKA kasulikkus

Kellele mõeldud?

 

Sobib nii noortele kui ka vanemaealistele, algajatele kui ka edasijõudnutele.  Samuti nii ujujatele kui ka nendele, kel ujumisoskus puudub. Kuna keha kaotab rinnuni vees 85-90% kehakaalust, on vesivõimlemise ajal pinge liigestele minimaalne. Seepärast on vesivõimlemine ideaalne nii tervetele kui ka neile, kellel on liigese-, selja,- ja kaelavaevusi. Samuti on see ideaalne trenn ka ülekaalulistele. Tänu veetakistusele kulutab vees rohkem kaloreid kui kuival sarnase trenni ajal. Keskmine inimene põletab aeroobse tööga 450-700 kcal 1 tunni jooksul.

 

Miks vesi?

 

  • Vees toimivad teised jõud kui vees (vees üleslükkejõud, kuival gravitatsioonijõud). Lisaks on kaelani vees 90% kehakaalust toetatud igast suunast. Niisiis on kere liigeste-, luude- ja lihastepõrutused ja vigastamiseoht olematu, võrreldes kuival tehtava tööga. Vees on takistus suurem kui kuival, kuna vesi on tihedam kui õhk. Seega saab väga efektiivselt arendada lihasjõudu. Lisaks on vees korraga töös nii väiksemad kui ka suuremad lihasgrupid.
  • Vees harjutamine parandab painduvust ilma liigeseid koormamata, mis on tänuväärne vanemaealistele. Kuna gravitatsioonijõud vees väheneb, on liigeseid suurema ulatusega mugavam liigutada. Vananemisprotsessiga on painduvuse arendamine ja parandamine väga oluline. Vees eraldub soojus paremini kui kuival ja keha jahutatakse tunni ajal mõnusalt maha.
  • Vesiaeroobika aitab parandada koordinatsiooni.
  • Neile, kes oma pulssi kontrollivad ja kulutatud energia hulka väga oluliseks peavad, tasuks veel teada, et vees harjutamise ajal on pulsisagedus 17 korda väiksem ehk siis 13% aeglasem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.fitness.ee/artikkel/11/vesiaeroobika-kasulikkus