KASULIK

UJUMISE IMELISED MÕJUD!

Kui Sa plaanid suvel vee ääres olla, siis tee seekord seda natuke teisiti. Proovi värskendavas vees hulpimise asemel hoopis võimalikult palju ujuda.

 

Miks?

Sest ujumine on suurepärane füüsiline tegevus, mis parandab Sinu enesetunnet ja välimust. Annab lihastele piisavalt koormust, aitab kaloreid põletada ning lõõgastuda. Lisa ujumine oma igapäevategevustesse ning Sa näed tervemat, tugevamat ja värskemat iseennast!

 
 

Nr. 1. Suurepärane stressimaandaja

Ujumine lõõgastab samal ajal nii Sinu keha kui ka vaimu. Ujumine ühendab endas pidevat lihaste venitamist, lihaste lõõgastamist ning ühtlast hingamist – see uhub stressi minema. KÕIGE TÄHTSAM: Sa tunned ennast tõeliselt hästi!

 

 

Nr. 2. Tervem Sina

Regulaarne ujumistrenn vähendab diabeedi haiguse teket. Samuti on väga hea inimestele, kellel on kõrge vererõhk. See tagab korraliku vereringe ja vererõhk on kontrolli all. Samuti aitab ujumine unetuse vastu. Ujumist soovitatakse ka inimestele, kel on kroonilised selja- ja pihavalud.

 

Nr. 3. Tugevam süda

Ujumine on ka suurepärane aeroobne trenn, seega muudab see Sinu südame tugevamaks, kui pikema aja vältel regulaarselt ujud. Nii parandad oma keha vereringet ning Sul on väiksem võimalus tulevikus südamehaigustesse haigestuda.

 

Nr. 4. See ei ole kehale liiga koormav

Üks ujumise parimaid omadusi on see, et see sobib peaaegu kõigile. Ujumine ei aseta liigestele ja luudele väga suurt koormust. Vees olles muutub Sinu keha ka kergemaks, nii et pead kandma vaid osa oma keharaskusest.

 

Nr. 5. Lihastoonuse tõstmine

Ujumine sobib suurepäraselt kogu keha treenimiseks – kael, õlad, käed, kõht, selg, tuharad ja jalad. Seega võib üks lihtne tegevus aidata Sul saada oma unelmate keha.

 

Nr. 6. Muutud tugevamaks

Intensiivne ujumine nõuab lihastelt palju – ning see on hea! Muidugi tunned end pärast pikemat ujumist väga väsinuna, kuid see muudab Sinu lihased aja jooksul palju tugevamaks. Ning tugevamad lihased tulevad kasuks ka teiste füüsiliste või suisa igapäevaste tegevuste juures.

 

Nr. 7. Muutud painduvamaks

Ujumine kätkeb endas paljusid keerukaid kogu keha liigutusi – tänu sellele on see üks parimaid tegevusi, mis võib aidata sinu keha painduvamaks muuta. Kehv painduvus on tänapäeval levinud probleem.

 

Nr. 8. Põletad rohkem kaloreid

Lisaks on vesi peaaegu 800 korda tihedam kui õhk, mistõttu iga käetõmme ja jalalöök kohtab vastupanu; see on hea kogu organismile, kuid eriti puusadele, kätele, õlgadele ning tuharatele. Seega Sa mitte üksnes ei põleta ujudes kaloreid, vaid ehitad muskleid, kiirendades nõnda oma ainevahetust, et kalorite põletamine jätkuks ka veest väljudes.
Kergelt ujudes põletad tunnis keskmiselt 500 kalorit, kuid tempot tõstes võib see number küündida seitsmesajani.