STIILID

STIILIVALIK

Sauna Yoga®

Saunajooga sobib igas vanuses inimestele, olenemata treenitustasemest. Saunajooga pole selline treening, mille eelduseks on eelnev jooga-treeningu kogemus. Kõigile on see kogemus saavutatav ja nauditav. Saunajooga sessioon kestab 45 minutit, mille jooksul viiakse läbi erinevaid joogaharjutusi. Treening viiakse läbi Aura Keskuse sanaariumis, 50°C kuni 55°C kraadises soojuses.

Milleks on saunajooga kasulik:

- venitab ja tugevdab lihaseid
- parandab lülisamba painduvust
- leevendab stressi
- kiirendab treeningutest taastumist
- parandab unekvaliteeti
- kiirendab organismi ainevahetust
- parandab keskendumisvõimet
- aitab leida keha ja meele tasakaalu

 

RannaVorm®

On Mai Buschmanni poolt väljatöötatud treening. RannaVormi rühmatreening on mõnus ja vaheldusrikas tund, kus treenitakse nii aeroobset kui ka lihasvastupidavust. Eesmärgiks on põletada rasvu ning anda toonust ka lihastele. Tund algab soojendusega, millele järgnevad kolmest blokist koosnevad treeningtsüklid. Iga blokk koosneb tantsulisest liikuvast osast, lisaks erinevatele lihasgruppidele suunatud jõuharjutustest. Treeningu muudavad huvitavamaks ja tõstavad koormust erinevad abivahendeid. Viimase bloki lõpetab challenge ning seejärel lõdvestus ning lihaseid taastav venitus. Tunni teeb lihtsaks sammukombinatsioonide puudumine. Rannavorm aitab saavutada suurepärase füüsilise vastupidavuse, parandada koordinatsiooni ning aitab langetada kehakaalu. RannaVormi treening on spetsiaalselt välja töötatud parima kehalise vormi saavutamiseks.Tund ei eelda eelnevat tantsu- ega treeningkogemust.

 

Latin Fit

Treeningu esimene pool on tantsuline ja liikuv, õpitakse kombinatsiooni, mis on kõigile jõukohane, sest tants tuleb südamest ja täpselt nii nagu tuleb. Kogu tund on kuumade ladinarütmide saatel, mõnus meeleolu ja puusanõks on tagatud! Teises pooles treenitakse käsi, kõhtu ja selga ning treening lõpeb venitusharjutstega.  

 

BODY

Lihastreeningule suunatud aeroobika, kus erinevaid jõuharjutusi kasutades tugevdatakse tasakaalustatult kõiki lihasgruppe. Efektiivsuse tõstmiseks kasutatakse sageli mitmesuguseid abivahendeid (kettad, hantlid, aeroobikakangid, stepipingid). Liigutuste tempo on rahulik, mis võimaldab harjutusi sooritada õige tehnikaga. Seetõttu sobiv ka neile, kes ei oma eelnevaid liikumiskogemusi. Tund lõpeb venitusharjutustega.

 

BODY KST
Kogu keha lihaseid trimmiv mõõduka tempoga aeroobikatund. Treening algab soojenduse ja lihtsate sammukombinatsioonidega aeroobse osaga , mille eesmärk on valmistada keha ette jõuharjutuste sooritamiseks. Tunni teine pool koosneb tõhusatest lihasvastupidavusharjutustest tasakaalustatult kogu kehale, samas pannakse eriline rõhk nn. strateegilistele piirkondade: tuharate, reite, õlavarte ja kõhu vormimisele. Abivahenditena kasutatakse stepi-pinke, hantleid, kettaid. Treening tagab hea lihasvastupidavuse ning aitab vormida ja trimmida oma keha . Treening lõpeb põhjaliku lõdvestuse ja venitusega. Tund sobib kõigile: nii algajatele kui ka  edasijõudnud treenijatele.

 

LIHTNE JA TÕHUS

Lihtsa ülesehitusega tund, mille eesmärgiks on põletada rasvu ning anda toonust ka lihastele. Tund algab soojendusega, millele järgnevad kolmest blokist koosnevad treeningtsüklid. Iga blokk koosneb liikuvast osast, lisaks erinevatele suurematele lihasgruppidele suunatud jõuharjutustest. Treeningu muudavad huvitavamaks ja tõstavad koormust erinevad abivahendeid -  BOSU, stepipingid, hantlid, kummilindid jne. Tunni teeb lihtsaks sammukombinatsioonide puudumine ning sobib nii meestele kui naistele olenemata vanusest! Treening lõpeb lihaseid taastava venitusega.

 

LIHASTREENING

Treening algab korraliku soojendusega. Tunni vältel treenitakse süsteemselt kogu keha suuremaid lihasrühmi. Tempo on mõõdukas ja üldjuhul saab harjutuste raskusastet ise valida (muuta raskusi või valida erinevate variatsioonide vahel), kasutatakse erinevaid vahendeid. Sobib suurepäraselt alustajatele ja neile, kes soovivad kogeda mõnusat rühma energiat ning saada motivatsiooni koos treenides. Treening lõpeb lihaseid taastava venitusega.

 

KÕHT/SELG 40 min

Treening algab korraliku soojendusega, mille järel treenitakse põhjalikult kõhu- ja seljalihaseid. Kasutatakse erinevaid raskuseid ja vahendeid. Sobib kõigile, kes lisaks tavapärasele jõutreeningule, soovivad kindlaid piirkondi fokusseeritult treenida. Tund lõpeb venitusharjutustega.

 

BOSU

Treeningtund koosneb sammukombinatsioonist ja jõuharjutustest BOSU pallil. Treeningu esimene pool algab soojendusega, millele järgneb aeroobne liikumisosa. Tunni teises pooles keskendutakse põhjalikult kerelihaste treenimisele. Treeningu lõpetab lõõgastav venitus. BOSU on inimestele, kes tahavad parandada oma tasakaalu, koordinatsiooni ja tugevdada süvalihaseid.

 

AEROBURN
Pikema aeroobse osaga tund, kus ühtlase pulsisageduse hoidmiseks tehakse suure korduste arvuga lihtsamaid liikumiskombinatsioone vaheldumisi püstiasendis sooritatavate ja enamasti alakeha lihaseid treenivate jõuharjutustega. Jõuharjutused on suunatud probleemsetele piirkondadele – tuharad, reied, kõht. Treeningu eesmärgiks on lihaste kütusena kasutada võimalikult rohkem rasvavarusid. Treening peab kindlasti haarama kõiki suuremaid lihasrühmi - mida rohkem lihaseid tööle panna, seda suurem efekt rasva “põletamisel “ saavutatakse. 

 

LATINO
Tantsutund, kus õpitakse ja tantsitakse palju erinevaid ladina-ameerika tantse. Nendeks on cha-cha, samba, rumba, salsa, mambo, merenque, tango ja paso doble. Tantsutund annab hea füüsilise koormuse ning arendab tantsuoskust.

 

RETROBURN
Lõbus tantsuline tund kaasahaarava nostalgilise muusika saatel. Tund algab soojendusega, millele järgneb pikem aeroobne osa koos erinevate jõuharjutustega. Tund sobib nii algajatele kui edasijõudnud treenijatele. Tule ja lõpeta oma nädal mõnusa retro feelinguga.

 

STEP
Lihtsama kuni keskmise raskusastmega (võib sisaldada pöördeid, suunamuutusi) sammukombinatsioonidega treening stepipinki kasutades. Treening algab soojendusega, aeroobse osa kestvus on 30-35 min, lõpeb käte- ja kõhulihaste harjutuste ning treeningus enimkoormatud lihasgruppide venitusega. Treening annab hea koormuse keha alaosale (reie- ja tuharalihastele), parandab suurepäraselt aeroobset vastupidavust, koordinatsiooni ja liikuvust.

 

GLAMDANCE

Naiselikku liikumist rõhutav särtsakas ja mitmekülgne tantsuline tund. Tunni põhiosa koosneb koreograafia õppimisest ning kordamisest. Kasutatakse erinevaid tantsustiile ning abivahendeid nagu näiteks sallid, kontsakingad, tokid, toolid. Tund lõpeb lõdvestuse ja venitustega. Glamdance tund toimib tõhusa rasvapõletajana ning kaasab nii pindmisi- kui ka süvalihaseid - mitmekülgse treening on tagatud. Lase oma keha vabaks, muusikal ennast kaasa viia, nii tuleb kõik kõige paremini välja ja saavutad mõnusa rahulolu!

 

STRIPAEROOBIKA
Naiselikku liikumist rõhutav tantsuline treening. Tund alagab põhiliigutusi tutvustava lühikese soojendusega. Edasi järgneb tunni põhiosa, kus õpitakse osade kaupa sammukombinatsiooni ja korratakse omandatut. Lõpuosas treenitakse põhilihasgruppe. Tund lõpeb lõdvestuse ja venitusega.  
Strip-aeroobika sobib nii algajale kui ka edasijõudnule, kuna on lõbus ja samas tõhus rasvapõletaja. Treening on mitmekügne, haarates kaasa nii pindmisi kui ka süvalihaseid. Lisaks heale füüsilisele koormusele annab Strip-aeroobika emotsionaalse laengu, kuhjaga enesekindlust ja oskuse stiilselt võrgutada.
NB! Riided jäävad selga ja kuna tegu on treeninguga, siis jalga panna tossud.

 

bodyART® 
on Robert Steinbacheri poolt loodud funktsionaalne keha & meele treening, mis baseerub viiel traditsiooniliselt Hiina meditsiini elemendil. bodyART treeningus on erinevad harjutused kombineeritud koos hingamisega  ühtseks tervikuks. Harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest tehnikatest kui ka tavapärasest jõutreeningust, harjutuste sooritamisel järgitakse pingutus-lõdvestus meetodi. Treeningus ei ole keerulist koreograafiat ega sooritata sammukombinatsioone - iga osaleja töötab omas rütmis ja oma hingamisega. Tegemist on nö. “uue aja”  keha & meele treeninguga, mis aitab samaaegselt  suurendada nii lihaste vastupidavust kui vabastada oma meeli  ja sisemist jõudu.

 

SELJATREENING ehk Selja- ja kehahoiu ABC
A – tegeleme lülisambakeskse võimlemisega
B – õpime väikeste nippide abiga oma selga igapäevaelus paremini, ergonoomilisemalt kasutama
C – otsime vastuseid küsimustele, miks kellegi selg talle vaevusi põhjustab.
Tundi on oodatud kõik, kes oma selja tervisele suuremat tähelepanu soovivad pöörata.
 

LIHASHOOLDUS
Kuna igasugune koormus, eriti jõutreening, lühendab lihaseid, siis venitusharjutuste abil taastatakse lihaste normaalne pikkus ning säilitatakse nende elastsus, millega ennetame võimalikke vigastusi. Erinevate venitustehnikate kasutamisega vähendatakse treeningus lihaspingeid ja taastatakse nende elastsus. Lihashooldus on vajalik ennekõike selleks, et vältida vigastusi ning hoida lihastes toimuvaid ainevahetuslikke protsesse aktiivsena. Seejuures sobib lihashoolduse tund just taastavateks treeningpäevadeks, et kiirendada taastumist ning vähendada lihasvalu ja pingeid.

 

VENITUS

Mõnus ja rahulik tund, kus sooritatakse dünaamilisi ja staatilisi venitusharjutusi kogu keha suurematele lihastele. Aitab leevendada ja ennetada kestvatest sundasenditest tingitud luu- ja lihaskonna vaevusi. Regulaarse venitamise tulemusena paraneb verevarustus, liigeseliikuvus ja painduvus. Sobib igas vanuses ja füüsilises vormis inimestele. Treening toimub sokkides või paljajalu. Venitamine on lõõgastav ja rahustav.

 

deepWORK®

Sportlik, lihtne, karm ja üsna erinev kõigist tuntud programmidest – treening, mis lähtub viiest elemendist ja pulbitseb energiast! DeepWORK® lähtub vastandite Yin ja Yang printsiibist ja ühendab funktsionaalses intervalses treeningus vaimse ja füüsilise pingutuse.
DeepWORK® liikumine on konstrueeritud selliselt, et seal on alati seos pingutuse ja lõdvestuse vahel, mis omakorda on kombineeritud hingamisega. Olemuselt intensiivsed, aga liikumiselt lihtsad osale järgneb staatiline nö rahulikum osa, mis tekitab omapärase koosluse vaimsest ja füüsilisest pingutusest. Erinevad treeningfaasid vastavad viiele elemendile: maa, puu, tuli, metall ja vesi. Need omakorda põhinevad erinevatel energiaallikatel. Pärast deepWORK® treeningut tunned, et oled füüsiliselt väsinud, kuid vaimselt kirgastunud! Treening toimub paljajalu.

 

VESIAEROOBIKA

Vesiaeroobika on hoogsa muusika saatel tehtav 45 minutilise pikkusega treeningtund vees. Treeningtunnis tehakse jooksu, hüplemisi ning jõuharjutusi, kasutades lisaks erinevaid abivahendeid.