KASULIK

SALEDAKS SIDRUNIVEEGA!

Lisaks sellele, et SIDRUNIVESI on väga maitsev ja kustutab tõhusalt janu, on see ka muud moodi kasulik.

 

Soovitatav on juua just hommikuti, sest sidrunivesi ergutab ainevahetust ja puhastab keha kõigist mürkidest, mis võivad olla öö jooksul seedetrakti kogunenud. Vesi klassis võib olla nii soe kui ka külm ja sellele tuleks lisada umbes pool sidrunit klaasi kohta.

Sidrunivesi:

  • Puhastab maksa
  • Vähendab põletikku
  • Hüdreerib
  • Langetab kehakaalu
  • Vähendab keha happelisust
  • Alandab vererõhku
  • Parandab nahka
  • Leevendab kõrvetisi

 

o-LEMON-BENEFITS-facebook

Immuunsüsteemi toetamine

Sidrunid sisaldavad väga palju antioksüdanti C-vitamiin, mis immuunsüsteemi toetamise abil võib ravida hingamisteede haigusi. Sidrunites oleval askorbiinhappel (C-vitamiin) on põletiku vastane toime ja nendes samuti leiduval saponiinil on antimikroobsed omadused, mis aitavad eemal hoida külmetushaigusi ja grippi. Lisaks soodustab askorbiinhape raua imendumist organismis.

 

 

 

Keha leeliselisena hoidmine

Kuigi oma hapu maitse tõttu tundub sidrun happeline, hoiavad sidrunid suurepäraselt keha leeliselisena. Kuigi sidrunid sisaldavad küll sidrun- ja askorbiinhapet, on need hapetena küllalt nõrgad ning ei takista sidrunites sisalduvatel mineraalidel verd leeliselisena hoidmast.

 

Seedimise parandamine

Sidrunit on kasutatud ainevahetuse parandamiseks juba õige ammu. Väidetavalt stimuleerib ja puhastab sidrun maksa. Lisaks seostatakse C-vitamiini vähenenud seedehaavandite riskiga.

 

Naha korras hoidmine

C-vitamiin ja teised sidrunites olevad antioksüdandid võitlevad vabade radikaalide tekitatud kahjustuste vastu. Vabade radikaalide kahjustus (tekitatud näiteks UV kiirte poolt) põhjustab mitmeid vananemise sümptomeid. Antioksüdandid võivad aidata seda kahjustust korvata ja vähendada kortsude teket. Lisaks võib sidrunimahla määrida ka otse armidele ja vananemisilmingutele. Kuna sidrunivesi aitab verest ka mürke välja viie, hoiab ta naha ilusalt ühtlasena.

 

Ravimine

Sidrunites ohtralt leiduv askorbiinhape kiirendab haavade paranemist ning on väga tähtis tugevate luude, sidekudede ja kõhrede seisukohalt.