KASULIK

KUIDAS VÄLTIDA ÜLETREENINGUT?

1.Tee kindlaks oma peamine eesmärk

Näiteks, kas sa tahaksid vormi hoida, lihast kasvatada, kaalust alla võtta.

 

2. Sul on vaja treeningplaani

Õige treeningplaan on selline, mis annab sulle treeningute vahel piisavalt puhkust ja sisaldab kindlasti ka kergemaid ja taastavamaid treeninguid.

 

3. Treeni targalt - tea, et palju ja tugevalt pole alati kõige parem

Pidevalt maksimaalselt pingutades paned oma keha stressiseisundisse ja kasu asemel teed endale hoopis kahju.

 

4. Lisa koormust tasapisi

Selleks, et keha saaks edukalt kohaneda ühe kasvavate koormustega, suurenda oma treeningkoormust aeglaselt. Arvesta oma treeningstaaži ja treeni vastavalt. Kui oled algaja, siis alusta ikka algajatele mõeldud kava järgi.

 

5. Puhka piisavalt, luba oma kehal taastuda

Piisav puhkus on ületreeningu vältimisel väga oluline. Proovi magada vähemalt kaheksa tundi ööpäevas. Pidev unepuudus suurendab ületreeningu riski.

 

6. Õpi tundma oma keha

Iga inimene on omamoodi unikaalne. Meie kehad reageerivad koormustele erinevalt, taastuvad erinevalt. Jälgi oma keha ja tee vastavalt enesetundele oma treeningplaanis muutusi.

 

7. Söö piisavalt

Kehv toidulaud raskendab taastumist ja suurendab ületreeningu ohtu.

 

8. Ära mõtle ainult trennile!

Kui treenid, treeni, kui puhkad, siis puhka. Ära mõtle trennile puhates. Käi kinos, teatris, veeda aega sõpradega jne. Ära lase trennil saada kinnisideeks!

 

Kuidas ületreeningust taastuda?

Ületreeningust taastumiseks ei aita, kui võtad mõned lisapuhkepäevasd. Tihti kulub taastumiseks kuid. Treenida tasub sel perioodil rahulikult, madalamatel pulsisagedustel. Kõige tähtsam on piisav puhkus. Kõrvaldatud peaksid olema tegurid, mis osalesid ületreeningu kujunemisel.