KASULIK

KUI TIHTI TULEKS TRENNI TEHA JA KUI PALJU TAASTUDA?

Trenn (eriti jõutreening) tähendab lihastele ja kogu kehale suurt koormust ning seepärast on oluline, et treeningute vahepeal lastakse kehal taastuda, sest just sel ajal toimub lihaste ülesehitus. Kui puhkuse asemel treenitakse kogu aeg ning liiga väikeste vaheaegadega, kasutades pidevalt suuri raskusi, võivad tagajärjed olla soovitu asemel vastupidised.

 

Kui lihased ei jõua treeningute vahepeal korralikult puhata ja taastuda, ei suuda nad järgmisel korral sama suurt koormust taluda. Korralik puhkus on lihaste kasvamiseks ja jõu suurendamiseks väga oluline.

 

Vähene puhkus suurendab ka vigastuste suurenemise riski. Lihaste kasvatamine ei toimu üleöö, selleks on vaja kannatust. Tulemus tuleb aja ning õige treeningkoormusega. Soovitav on jõutreeningut teha kolm korda nädalas, jättes iga jõuasaalikülastuse vahele vähemalt ühe puhkepäeva. Lihased ei kasva mitte treeningu, vaid just puhkuse ajal. Soovitav on jagada päevade vahel ära ka treenitavad lihasgrupid, sest kui lihasgrupp ei saa vähemalt 48 tundi järjest puhata, kahjustad sa lihast rohkem kui sa seda kasvatad. Lase kehal puhata ning koosta või lase spetsialistidel endale koostada korralik treeningkava.

 

 

VAATA KA:

LIHASTREENINGU ABC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaaluabi.ee/