KASULIK

KÕHULIHASTE TREENING – ABC

Et saada parimaid tulemusi ja vältida vigastusi, annan Sulle olulised nipid kõhulihaste treeninguks. Kõhulihaste treening on tähtis nii tervislikust, sportlikust kui ka esteetilisest seisukohast.

12936752_516687468504179_3439368628876872382_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1.
Lamades selili, vältige kindlasti nõgusat selga.

2. Proovige hoida selg sirgena ja suruge kergelt vastu maad. Harjutuste sooritamisel paindub selg kergelt.

3. Üles sirutudes ärge võtke kunagi turjapiirkonda abiks. Liigutage end keha keskosast. Kui asetate käed pea taha, ei tohi kätega pead tirida.

 4. Kui tunnete valu, katkestage kiiresti harjutus.

Harjutus võib tekitada mõnusa pingeseisundi, kuid mitte mingil juhul valu.

5. Kui mõni harjutus tundub ebameeldiv, vahetage see teise vastu.

6. Ülakeha tõstke selililamangus maast kuni 30 kraadi, see toimub kõhulihaste abil.

 7. Hoidke kõhulihaseid kogu harjutuse jooksul pinges.

8. Harjutuse ajal ei tohi hinge kinni hoida. Soorituse ajal ei ole otseselt eelist sellel, kas hingate pingutuse ajal sisse või hoopiski välja. Uuringud on näidanud, et mõju sooritusele on umbkaudu sama. Küll aga võiksite käituda järjepidevalt. Enamleinud on pingutuse hetkel väljahingamine. Sisse hingate seega harjutuse selles faasis, kus pinge langeb – keha tõstmisel hingake välja ja keha langetamisel hingake sisse.

9. Harjutuse sooritamisel peab lähteasendis olema puusaliiges kindlasti painutatud (kõverdatud), sel juhul niude-nimmelihas antud liigutuses ei osale ja peamine koormus langeb just kõhulihastele.

10. Kõhulihaseid koormates peab koormama ka selga ehk siis vastandlihaseid. Veelgi enam, kuna kõhulihased osalevad olulisel määral inimese liikumisel, siis peaks treening kaasama ka jala- ja küljelihaseid. Et treening oleks ikka tervislik.