26.03.2017

Kus, mis toimu (s) -> (b)

Olen treener Mai ja otsustasin hakata kirjutama oma kogemustest ja mõtetest treeningmaailmast. Sellest, millega ma iga päev kokku puutun. Tänases postituses kirjutan, kuidas minust sai treener, veidi mis viimasel aastal toimunud on ja mis ees ootab.

 

Trenniarmastus sai alguse 3. eluaastal ballettiga, millega tegelesin intensiivselt 10 aastat. Edasi õppisin ka mitmeid muid tantsulisi stiile (show, jazz, latiino, hip-hop jne.). Minu suurim soov oli alati saada treeneriks.2006. aastal alustasingi rühmatreeningute juhendamisega Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis ja 2008. aastal otsustasin minna õppima Eesti Võimlemisliidu aeroobika treeneri kutse erialale. Sellest ajast alates asusin hoogsalt tegutsema treenerina nii erinevates tantsukoolides kui ka spordiklubides. Olen töötanud ja õppinud treenerina nii Itaalias, Bulgaarias kui ka Indias. Olen läbinud EOK ja Eesti Võimlemisliidu 3. ja 4. taseme koolitused ning samuti olen litsentseeritud bodyART® ja deepWORK® treener.

 

Enesetäiendusega tegelen ma regulaarselt.  Põhiliselt ootan bodyARTi koolitusi ja just selliseid, kust saab ka miskit. Tore on kuskile mujale Eestist välja ka minna. Vahe on ikka märgatav. Olen käinud Itaalias Rimini Conventionil.. mul oli seal reaalselt suu lahti. NIII SUUR JA NII PALJU KÕIKE! Ahmisin kõigest hingest teadmisi. Lisaks olen osalenud igasugustes vahvates ettevõtmistes nagu näiteks Tartu Sügisaeroobika, Kevadaeroobika, kus ma olen olnud nii kohtunik, viinud läbi võistlusi kui ka lihtsalt teinud näidistunde.

 

Lisaks trennivärkidele olen õppinud ka midagi muud: Eesti Maaülikoolis bakalaureuseõppes Maastikukaitse- ja hoolduse eriala ja magistris turundust. Naljakas on ikka see, kuidas väiksest peale on mulle meeldinud kogu see kehakultuur - sellega ma olen kasvanud, see on üks osa minust ja üldse see, kes ma olen. Mingi hetk gümnaasiumis mõtlesin, et ma „peaksin“ midagi muud ka ikka õppima minema. Et oleks „PÄRIS TÖÖ“ ja siis otsustasingi minna Viljandi Kultuuriakadeemia asemel Eesti Maaülikooli. Ülikooli ajal olin tööl ka Keskkonnaametis ja peale ülikooli Silberautos.Keskkonnaametis veespetsialisti ametikoht asus Räpinas. Samal ajal käisin ülikoolis ja andsin trenne. Hullumeelne aeg. Silberautos oli samuti. Töö lõppes 17.00 ja trennid hakkasid 17.15. Õnneks on Tartus selline asi võimalik. Ma ei kahetse midagi aga polnud minu teema. Kõik meeldis aga see 8-5 istumine.. täielik ajaraiskamine. Ma hea meelega oleks võimalikult produktiivne, teeks tööd ja naudiks vaba aega võrdselt täiel rinnal. Nii, et kõik oleks põnev ja ma naudiksin seda. Lihtsalt aja ära istumist ma üldse ei kannata, ma olen nii rahutu selles osas. Mul olid kõik päevad tööpäevad, ka nädalavahetus ja nii olin ma Silberutos aasta ja seitse kuud. Selle aja jooksul ma jõudsin järeldusele, et treeneriametit tahan ma teha täiskohaga. Ja teate. Ma arvan, et töö võikski olla üks lahe asi. Sellega peab ju peaaegu iga päev tegelema. Ja kui see on hobi, kirg, siis on see maailma parim tunne. 

 

Minu jaoks uueks avastuseks sai ka see, et ükskõik kui palju mulle meeldib tööd teha, siis puhkama peab ka. Niisiis 2016 sügisel tegin ma laupäeva täiesti vabaks. Ma nii naudin seda time outi kord nädalas. Mul on tunne, et ma elan rohkem ja samas tööd on ka vahvam teha. Kõik on tasakaalus. Jõudu on rohkem.

 

2015. aastal otsustasin, et tahan ennast proovile panna ja 2016 kevadel avaneski võimalus minna Indiasse treeneriks. Plaanis oli küll aastaks minna aga läks teisiti. Olin ühe kuu. Hea nali oli see, et ma tegin sõbrannadega nalja enne sõitu, et näeme siis kuu pärast :D. Ahjaa miks ma siis ära tulin. Nimelt pidin ühte super uhkesse kohta minema, nimega ATMANTAN.  Asukoht oli väga kihvt. Kaljud ja kõik oli muidu väga väga ilus, väga luksuslik. Leping ja kõik oli tehtud. Kõik sobis. Kui ma kohale jõudsin, oli see tuba, kus ma pidin elama, väga jube. Ainult üks suur voodi, kus ma pidin jagama seda mitme teisega, voodipesu ma ei saanud ja kõik oli räpane. Üritasin igatepidi seal kohapeal rääkida aga nad ei saanud minust aru. Ma ei olnud nõus nii aasta aega elama 😀 . Õnneks mu agent otsis kohe uue koha ja nii ma rändasin MultiFit GYMi, mis asus lähimas linnas nimega Pune. Seal oli VÄGA lahe. Kõik need inimesed jäävad alati minu südamesse. Ja kõik see kogemus, mis ma sealt sain, on hindamatu. Kuigi MultiFitis oli väga vinge, siis viisa tõttu pidin ma tagasi Eestisse tulema. Ma kindlasti kirjutan sellest pikemalt mingi hetk. Praegu tundub, et seda kõike mis seal oli, on nii palju.  Iga hetk oli seal SUUR HETK.

 

Peale seda, kui ma tagasi tulin, olin natuke Eestis ja siis läksin Sardiiniasse, kohta nimega Hotel Abi Dóru Marinella. Imeilus ja uskumatu. Seal töötasin ühe kuu ja septembriks olin jälle taas tagasi Eestis. Detsembris käisin Egiptuses, kus oli ka väga lahe. Sain trenne anda 🙂 wuhuu

 

Järgmisena mõlgub mul peas Araabia Ühendemiraadid. Ettevalmistused algasid selleks juba 2017 jaanuaris. Loodan, et varsti saan teada, kas on minek või ei. See oleks ülivinge kogemus!

 

Talvel ma taastusin trennidest nii, et igal võimalikul momendil magasin. 😀 Nüüd on juba hoopis teisiti - ei pea enam päeval magama. Kevad on ikka vahva aeg 😀 Mul on hea meel, sest siis on jõudu ka muude asjadega toimetada. Näiteks olen viimasel ajal tegelenud myEvents peokorralduse ettevõtmisega. See on nüüd nii kaugel, et valimas on koduleht myevents.ee . Eile saime logo valmis (allpool on sellest ka pilt) !! Mulle väga meeldib, joonistatud ja puha 🙂 ...mm ja aprillis ning mais on tulemas ühe laheda trenni koolitus Soomes! Selline tunne, et ööpäev jääb väheks. Nii palju tahaks teha.

 

 

VIIMASE AJA MÕTTED, kuidas olla parem inimene:

 

  • ♦  Ole tolerantsem. Ei tasuks inimesi lahterdada, arvustada, vaid tuleks võtta üksteist sellisena nagu me oleme.

 

  • ♦  Ilus inimene on õnnelik inimene. Sinu keha muutub palju tervemaks, tugevamaks ja sinu enesetunne on tunduvalt parem. Katsu olla õnnelik ka pisiasjade üle ja leia igas halvas ka see positiivne pool. Naerata rohkem - see tegevus on nii mõnus!

 

  • ♦  Ära ole kade, vaid ela oma unistust. Kujunda see ise. 

fb

 

 

Elada on lahe

Mai

 

 

 

 

 

Lisan siia ka mõned pildid mulle olulistest sündmustest. Esimene on Sardiinia paradiisis, teine minu showgrupi lastest, kolmas Tartu Sügisaeroobika võistlus ja neljas stripaeroobika kursus CLEOs. Siis tulevad ATMANTANI pildid ja lõpuks Multifiti pildid. Telefonis võivad mõned pildid ennast väheke keerata 🙂

IMG_1004
IMG_0680
dsc_9584
10154370_422243061281954_136431768861194590_n
IMG_2157
IMG_2204
IMG_2212
IMG_2221
IMG_2715
IMG_3387
IMG_3485